Nejen žáci osmých a devátých tříd, rozhodující se pro příští povolání, ale i spousta dalších zájemců navštívila včera v sokolovně Akademii řemesel. Hlavním pořadatelem byl Úřad práce (ÚP) v Rokycanech.

„Očekávali jsme bohaté a pestré zastoupení středních škol, učilišť i prezentace firem a povedlo se,” spokojeně konstatovala manažerka akce Olga Poláková. „V rámci akademie se představila třicítka škol a zhruba deset firem - především z Plzeňského regionu, ale i z dalších míst. Podařilo se tak zajistit komplexní nabídku téměř všech oborových zastoupení,” pochvalovala si Iveta Šimanová, vedoucí oddělení zaměstnanosti ÚP Rokycany.

Tím, že se akce opakuje, daří se podle organizátorů postihovat stále širší okruh zájmu a nabídkových možností. Priority měly technické směry, ale i děvčata si přišla na své. Už jen doprovodným programem, o nějž se postarala Integrovaná střední škola živnostenská z Plzně. Seznámil s trendy líčení, oblékání, účesů a podobně. „Obor kadeřník a kosmetička tady v zájmu vede, i když se nás ptají i na možnosti, jak se stát návrhářem,” informovala Lenka Kadečková.

Opodál, u prezentace Střední zdravotnické školy Plzeň, jsme právě zastihli Jarmilu Novotnou. Nechávala si změřit tlak. „Jen pro kontrolu, sleduji ho jinak pravidelně,” usmívala se. S péčí děvčat jsem spokojená,” chválila Gabrielu Janovou a Petru Syukovou, budoucí zdravotnické asistentky. Mezitím už na pódiu začala další z módních přehlídek a zájemci se tam věnovali také malování trik na způsob graffiti. Pochvalu za úspěšné absolvování lekce si zasloužili například stupenští školáci Lukáš Nemčík, Veronika Králová a Jakub Kade- řábek, práce jim šla od ruky.

Více přímo v Deníku.