„Trasu mezi Plzní a Rokycany ujede rychlík za deset minut, což je méně než u osobního automobilu. Předpokládáme vyšší počty cestujících v drážní dopravě,“ vysvětluje Zdeňka Kmochová, jednatelka společnosti POVED (Plzeňský organizátor veřejné dopravy).

Pavel Krákora
Policejní prezident ocenil pět kolegů z Rokycanska

Kvůli nové podobě tratě se budou muset měnit jízdní řády. Zítra se tudíž uskuteční na trati 170 v úseku Rokycany – Plzeň dopravní průzkum se zaměřením na potřeby cestujících. Ve vlacích se budou pohybovat zaměstnanci organizátora, kteří se budou vybraných cestujících tázat na jejich potřeby. „Jestli například přestupují z linkové dopravy v Rokycanech a v Plzni dále cestují MHD,“ dodává Kmochová. „Prosíme cestující o součinnost, projeví se to v kvalitnějších jízdních řádech od prosince 2018. Tedy až bude dokončena modernizace trati mezi Rokycany a Plzní.“ Průzkum je také klíčový pro MHD na území města Plzně. Cestující budou osloveni, zda MHD využívají a konkrétně kam. Výsledky poslouží i jako námět na případné úpravy sítě MHD v Plzni.

Výsledky dopravního průzkumu budou podkladem optimalizace, která bude základem pro tvorbu jízdního řádu od prosince 2018. Výsledky budou známy v červnu téhož roku, kdy se zveřejňují návrhy jízdních řádů.