Každotýdenní tréninky jsou především zaměřené na fyzickou kondici, akceleraci a rychlost. „První fáze spočívá v atletické abecedě a jde především o rozcvičení," informoval trenér Michal Šůcha. Letní příprava znamená pro hokejového šampiona velké sebezapření, a to kvůli horku. „Lepší je zima, kdy mi počasí víc vyhovuje," svěřil se Špaček.

„S hokejem jsem začínal v Rokycanech, později jsem přesídlil do Plzně a první zahraniční nabídka přišla ze Švédska," vyprávěl. „Tam se žilo krásně a hlavně jsem se naučil řeč. Sice jsem v týmu byl jediný Čech, ale zkušenost to byla velká. Dokonce jsem s klubem Färjestad stal mistrem ligy," pochlubil se Špaček.

Po tomto úspěchu se konečně podíval za velkou louži. Soutěž NHL zahájil v týmu Florida Panthers. „Svůj sen jsem si splnil v klubu Montreal Canadiens. Ale i zkušenosti z Chicaga, Buffala nebo z Edmontonu jsou úžasné," podotkl. „V zámoří bych rád ještě jeden rok zůstal a poté bych se odebral do hokejového důchodu. Od prvního července už nepatřím Carolině, takže uvidím, co přijde za nabídky," řekl sportovec.

A co dělá hokejová hvězda, když zrovna netrénuje nebo není na zápase? „Hraji golf, s dětmi ping pong a také jezdím na kole. Chtěl bych se více věnovat tenisu, ale na ten už příliš času nezbývá," vyjmenoval. „Za to, čeho jsem zatím dosáhl, jsem vděčný svému trenérovi Michalu Šůchovi," nešetřil chválou Špaček.

Trojnásobný mistr světa, zlatý olympijský hoch z Nagana a bronzový z olympiády z italského Turína bude na Jižním předměstí trénovat každý týden. V září odlétá zpět do zámoří.