Mají za sebou setkání s rodiči i opakované brigády kvůli přípravě dřeva. Tábor u Berounky se na měsíc opět udomácní v lokalitě zvané Spálený mlýn. Pořádá ho hrádecký Pionýr.

S velkým předstihem první běh, od 2. do 14. července, zaplnilo 95 dětí. I s ve- doucími a dalšími nezbytnými pomocníky stráví chvíle u Berounky 124 účast- níků. Od 16. 7. je opět na dva týdny vystřídá 110 dalších, z toho 85 dětí.

„Přípravy se už rozběhly naplno. Uskutečnění nejnáročnější z akcí nás ale ještě čeká, a to posekání a úprava tábořiště, zařízení polní kuchyně se skladem v torzu mlýna a postavení šedesáti malých stanů pro účastníky a osmi velkých, které slouží jako zázemí,“ uvedla hlavní vedoucí Vlasta Vasková. Na louce vyroste i dřevěná a zčásti plachtami překrytá jídelna, kam se všichni hravě vejdou, a poblíž Berounky sprchový kout. Zajímavostí je už zmíněná kuchyně. Má stanoviště v Telínském mlýně, který v roce 1932 vyhořel. Odtud nové pojmenování místa. Mlýn i louku vlastní hrádečtí pionýři už 29 let.

Program tábora je přizpůsobený věkovému složení jednotlivých oddílů, ale součástí bude také mezioddílová soutěž. „O odměny vítězům se postará město Hrádek a předá je starosta Jaroslav Perlík,“ prozradila Vasková. Malí účastníci se už těší i na táborovou pouť s rukodělnými dílnami, country bál a sportovní olympiádu. V plánu jsou pro ně i lanové aktivity, ukázka jízdy na čtyřkolce, šermířské vystoupení Harcířů, návštěva policistů i hasičů a táboráky, kde se o program musí postarat sami. Tradicí už je také výcvik na lodích či pěší a vodní putování.

„Potřebná kvalifikace vedoucích je samozřejmostí. My ale navíc s dětmi i celoročně pracujeme, takže rodiče své ratolesti nesvěřují neznámým osobám,“ říká Vasková. Tábor je také jedním z mála, kam všichni vedoucí jezdí nejen v rámci své dovolené, ale navíc bez nároku na finanční odměnu a stravu si platí.