Nenavazující spoje nebo dlouhé čekání, to jsou některé nepříjemnosti, s nimiž zápasí cestující na Rokycansku téměř dennodenně. Setkání představitelů mikroregionu Radnicko s Plzeňským organizátorem veřejné dopravy (POVED) a hejtmanem západočeské metropole Milanem Chovancem se chystá nejen těmto problémům učinit přítrž.

Už dnes usednou zmiňovaní reprezentanti k diskuzi o zajištění veřejné autobusové přepravy v našem okrese – zatím s důrazem na Radnicko. Doposud tuto službu téměř výlučně zajišťovala společnost ČSAD. To se s velkou pravděpodobností v budoucnu změní. Podle informací České tiskové kanceláře má Plzeňský kraj vyhlásit výběrové řízení už v srpnu.

Některé podněty týkající se středečního programu odkryl břaský starosta Jan Špilar: „Samozřejmě máme zájem například na tom, aby na sebe spoje navazovaly. A to nejen ranní, ale i odpolední a večerní. Aby se děti dostaly včasně do školek a škol, lidé do práce nebo k lékaři.“ Současnou situaci hodnotí Špilar jako neúnosnou. „Například při cestě z Plzně do Liblína musí cestující až čtyřikrát přesedat,“ upozornil předseda mikroregionu Radnicko. Kromě zmiňovaného se samozřejmě bude probírat i otázka týkající se finančních úspor a zvýšení komfortu pro všechny cestující.
Podle Jaroslava Bauera, náměstka hejtmana, potrvá výběrové řízení dva měsíce, vítěz bude vyhlášený v listopadu. Vybraný dopravce pak začne na Rokycansku jezdit asi od poloviny prosince.