„Závěr roku 2023 byl opět spojený s množstvím dárků pro hospitalizované nebo v ambulancích ošetřované malé pacienty,“ zdůraznila primářka Jaroslava Paduchová.

Přispělo jako obvykle osazenstvo PapaTo Café, kde je každoroční předvánoční sbírka srdeční záležitostí. Nechyběly ani pozornosti od maminek, které do ordinace nebo na pohotovost přišly se svými ratolestmi.

Tradici má sbírka v PapaTo Café a vyznamenali se školáci z Hrádku i jejich rodičeTradici má sbírka v PapaTo Café a vyznamenali se školáci z Hrádku i jejich rodiče.Zdroj: Deník/Václav Havránek

A teď v poslední lednové dekádě přispěchali školáci z Hrádku. Kluci, děvčata i jejich učitelé získali prostředky z prodeje drobných výrobků na vánočním jarmarku. „Zapojili se u nás všichni. Od předškoláků, žáků prvního i druhého stupně a výtěžek představoval 32 886 korun,“ sdělila ředitelka ZŠ Iveta Kostovová. Do zdravotnického komplexu nad Rokycany tak Hrádečtí dovezli velké množství aut, stavebnic, rozličných hraček a kuchyňku. Ale také krásné ložní prádlo s dětskými motivy či vybavení pro kojící maminky.

Výtěžek předvánočního jarmarku činil více než 32 tisíc korun.
Na vánočním jarmarku v Hrádku vybrali školáci přes 30 tisíc pro malé pacienty

„Všem dárcům za celé oddělení moc děkuji. Nesmírně nás to těší, protože to bereme i jako pozitivní odraz naší práce,“ loučila se Paduchová.