„Pan Diepold je chronický stěžovatel, který se neustále cítí neoprávněně ukřivděný. Pravda je ovšem úplně jiná, nikdo mu tady neubližuje, ale on konflikty vyvolává stále sám,“ řekla Marie Řapková.

Zmíněný pán koupil byt až jako poslední a podle předsedkyně společenství vlastníků Zuzany Štefanové jej upozorňovala, aby si důkladně přečetl stanovy. Na posledním jednání odhlasovali ostatní obyvatelé dvojbytovky 263 a 264, že má Antonín Diepold vyklidit a uvést do původního stavu sklep a kočárkárnu, které si podle Řapkové přivlastnil. S tím nesouhlasil a řekl, že mu nikdy nesdělili motiv ani důvod.

„Když se podíváte na sklepy u nás a na sklep pána, je to doslova nebe a dudy. U nás je čisto a pořádek, protože v naší části domu chodíme pravidelně na brigády a jde s námi i osmdesátiletá obyvatelka,“ sdělila Řapková.

Dodala, že pravidla by měla být pro všechny stejná a že by bylo třeba si uvědomit, že nájemce má nějaká práva, ale i povinnosti. „Zkoušeli jsme se obrátit s problémem na Tebyt, ale tam nám prý také momentálně nemohou pomoct,“ říká.

Na Tebytu sdělili, že se k tomuto případu nemohou vyjadřovat. Mohou prý odkázat pouze na společenství vlastníků.

„Vyřešit to kompromisem v tomto případě nejde. Nabízeli jsme mu i variantu, ať sklep zatím používá a pak uklidí, ale na to hned reagoval různými argumenty. Je to vážně škoda, protože jinak tu jsou dobré sousedské vztahy, vycházíme si vzájemně vstříc a nikdo jiný problémy nedělá,“ uzavřela problematiku soužití Řapková.