Pilotní projekt se nerodil lehce, ale přesto byl průřez odvětvími i jednotlivými jmény zajímavý. „Jsem rád, že dorazili krajští představitelé České unie sportu Jan Müller a Irena Kunschová a za komisi při krajském úřadu Jiří Struček. Osobností byl pro účastníky hokejista Jakub Lev,“ uvedl šéf okresní tělovýchovné organizace Miroslav Jedlička. Když už jsme u hostů, dodáváme, že při předání cen asistovali první místostarosta Rokycan Tomáš Rada s radním Karlem Vodičkou. Podívejme se majitele plaket.

Mládež: mezi jednotlivci byla odměněna vesměs děvčata. Vyznavačka thajského boxu Lucie Aubrechtová, tenistka Terezka Šimonovská, cyklistka Lucie Grohová a největší ovace sklízela dvanáctiletá Madlenka Sailerová. Za pomoci rodičů i trenérů se statečně pere s Downovým syndromem a intenzivně se věnuje sjezdovému lyžování a tenisu!

Kolektivem roku 2017 se stali desetiletí špunti fotbalového klubu FK Kohouti Rokycany. Startovali na republikovém vrcholu E.On Cupu, kde získali skalp třeba Slovanu Bratislava nebo Baníku Ostrava.

Ilustrační foto
Hrádečtí fotbalisté přetlačili Cheznovice

Dospělí: zatímco zmíněným klukům je deset nebo jedenáct let, jejich vyznamenané protějšky se pohybují kolem sedmdesátky. Tuto hranici už překročil atletický trenér Michal Šůcha a v kategorii běžců nad 65 let sbírá vavříny vytrvalec Ján Korytár. „Při květnovém maratonu se chci opět dostat pod tři hodiny,“ šokoval publikum na radnici. Do vrchu to pak stále běhá Miloslavu Fryčovi.

Fotbal a také futsal zastupovala Lucie Kupilíková (TJ Hrádek) a ze stejného oddílu jsou úspěšné stolní tenistky. Zahrají si nyní s Klatovy o postup. Dalším oceněným družstvem se stali kuželkáři SKK Rokycany. V Litohlavech jsou pak pyšní na trenéra a ligového rozhodčího národní házené Zdeňka Hejla.