BOREK - Železnou sobotu pořádají 2. dubna sportovci z TJ Sokol Borek. Doporučené je připravení odpadu před domy až ráno, případně s těžkými věcmi pomohou organizátoři. Informace na telefonu 606 339 822 a dodejme, že výtěžek bude určený pro akce na hřišti.

KAMENNÝ ÚJEZD - Obec u Rokycan se zapojí v sobotu do akce Ukliďme Česko. Sraz dobrovolníků je v 8.30 u úřadu. Pytle a rukavice jsou zajištěné. Uklízí se řeka Klabava, na cyklostezce, U Ježku, na Prašivé, pod Čihadlem, na Kamenské a Příbramce. Zhruba v 10.30 dojde na opékání buřtů.

STRAŠICE - Osmnáctý březnový den roku 1947 navštívily děti ze Strašic poprvé mateřskou školu. Tehdy v objektu devítiletky, posléze se zařízení stěhovalo do vily pod lesem a od roku 1980 je v sousedství ZŠ. Po rekonstrukci se jí vrátil původní vzhled a k 75. narozeninám chystá učitelský sbor Den otevřených dveří na sobotu 2. dubna. Návštěvníci si od 10 do 16 hodin prohlédnou objekt, kroniky i fotografie.

Ilustrační foto
HK Rokycany bojuje o titul v sobotu večer

PLÍSKOV - Dar obce okupované Ukrajině zítra večer projednají zastupitelé Plískova. V rámci veřejného zasedání od 19 hodin v kulturním domě se věnují i žádostem o pronájem nebo dotace, nabídkám firem na opravu komunikací či monitoringu a čištění kanalizace. Ve scénáři nechybí ani oprava lávky přes Koželužku, výběr stočného a výsadba stromů podél tzv. Eurocesty.

EJPOVICE - Kemp pod Ejpovicemi a okolí jezera bude v neděli 3. dubna dějištěm cyklistických závodů mládeže i dospělých. Organizátoři tu začnou zítra značit trať, kvůli níž bude v některých úsecích omezený provoz vozidel. Pozor si musí dát i turisté, kteří se o víkendu do lokality vydají.

DOBŘÍV - Ze začátku týdne je dramatická událost, k níž došlo v Dobřívě. Kolem sedmnácté hodiny tu spadla jednačtyřicetiletá žena ze třetího patra objektu. Se zraněním nohy byla převezena do Fakultní nemocnice v Plzni. Podle našich poznatků má žena dlouhodobé problémy s alkoholem, což byl i tento případ se zjištěním 1,5 promile.