VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stacionář Pohodička zavádí dílnu Zlaté ručičky

Rokycany – Stacionář Pohodička a sociálně terapeutické dílny zahájily svou činnost už před rokem. Jedná se o zařízení pro osoby starší 15 let, stižené mentálním či kombinovaným postižením. Objekt, v němž zařízení působí, se nachází v bývalých kasárnách.

9.9.2010
SDÍLEJ:

Foto:

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Rokycany – Stacionář Pohodička a sociálně terapeutické dílny zahájily svou činnost už před rokem. Jedná se o zařízení pro osoby starší 15 let, stižené mentálním či kombinovaným postižením. Objekt, v němž zařízení působí, se nachází v bývalých kasárnách.
„Je možné, že ne všichni v okrese již zaznamenali existenci Pohodičky. Přitom víme, že klienti, kterým je určena, velice těžce hledají své místo ve společnosti,“ uvedla vedoucí Pohodičky Marie Duš– ková. „Abychom co nejvíce vešli do podvědomí lidí a co nejvíce jich oslovili, nabídli jim tuto službu. Chceme se ale i pochlubili tím, co se nám daří, a tak jsme začali vydávat měsíční zpravodaj,“ uvedla .
Pojmenovali ho Rány z děla. „Proč právě tak? Název si vymysleli sami klienti. Naše zařízení se nachází v bývalých kasárnách – v ulici Dělostřelců. A je to hned jasné,“ dodala Dušková.
Druhou poprázdninovou novinkou je otevření výtvarné dílny pro veřejnost, pojmenované Zlaté ručičky. Zatím je v plánu vždy jednou za měsíc.
První schůzka šikovných lidiček se koná už 11. září, a to od 9.30 hodin. Napoprvé si zkusí tkaní na kolíkovém stavu. „Protože účastníci přijdou pouze s přezůvkami a domů si pak vždy odnesou hotový výrobek, je třeba na začátku uhradit stokorunový poplatek. Cena bude stálá,“ instruovali organizátoři.
Celý projekt byl podpořený ze zdrojů Evropských fondů.

9.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení