Sbírku vyřazených autolékárniček vyhlásila k třetímu lednu mezinárodní humanitární organizace ADRA. Zapojit se do ní mohou i Rokycanští.
Stanislav Valenta, vedoucí plzeňského dobrovolnického centra ADRA k projektu sdělil: „Jsme opravdu rádi za každého, kdo se ke sbírce připojí. Máme radost z toho, že kromě jednotlivců, kteří přinášejí svoje staré lékárničky, se zapojují také školy nebo některé podniky. Kromě toho jsme například oslovili plzeňské autobusové dopravce. Od nich prozatím máme asi dvě stě kusů.“

Materiál z lékárniček se použije na keňské zdravotnického střediska Itibo. Nelze ovšem upotřebit veškerý její obsah. „Vybíráme pouze chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál, jako například obinadla, fáče a jiné. Zbývající věci bohužel neuplatníme,“ dodává Valenta.

I když sbírka začala teprve v pondělí, lidé se bleskurychle k akci přidali. Také Rokycanští mohou starou autolékárničku smysluplně odstranit, a to do konce ledna. „Zájemci ji mohou odevzdat na podatelně Městského úřadu Rokycany,“ prozradil Jan Engler, mluvčí města.