Akce nazvané Park und Schlossfest in Greiz 2019 se účastnil starosta Rokycan Václav Kočí, tajemník Daniel Chaloupka a také Petra Filipová a Mária Vaníková z vedení úřadu, kulturní program zpestřilo také vystoupení rokycanského sboru Armonia.

„Akce v Greizu je jakousi obdobou Setkání pod rokycanskou věží, tedy městských slavností. Její součástí je například tradiční průvod, ve kterém se představilo na šest desítek spolků, klubů a firem, následovala hudební a taneční vystoupení, nejrůznější zajímavosti a atrakce nebo třeba skoro 20minutový ohňostroj,“ popisuje starosta Václav Kočí, který si na festivalu třeba sám vyrazil pamětní minci.

Představitelé Rokycan se v Greizu nejen bavili, ale také pracovali. Prohlédli si například tamní bazén a koupaliště, dozvěděli se podrobnosti o jeho provozu, zajímali se také třeba o organizační zajištění městských slavností nebo o možnost vystoupení rokycanských umělců v Greizu a těch německých zase u nás. Setkali se také s prezidentem Lions Clubu v Greizu Peterem Kniebelem. „Partnerství obou měst pokládám za velmi přínosné. Navzájem si vyměňujeme zkušenosti, plánujeme kulturní a sportovní vystoupení a podobně,“ dodává starosta Václav Kočí s tím, že starosta Greizu Alexander Schulze a jeho tým se o rokycanskou výpravu skvěle postarali a věří, že stejně spokojená bude návštěva z Greizu právě na Setkání pod rokycanskou věží.

Sraz hasičských veteránů
FOTO: Hasiči z Kříší vyjeli na východ Čech