„My se nechystáme nic podepisovat. LS nehodláme podporovat, je to jako divadlo. Navíc nás nikdo neoslovil,“ uvedl Josef Loukota, starosta Borovna.

S ním se ztotožňují také představitelé Spáleného Poříčí. „Tuto listinu podepisovat nebudeme. Vždyť na jednání v Rožmitále pod Třemšínem nebyl našemu starostovi ani umožněn vstup do diskuse,“ prohlásil místostarosta Spáleného Poříčí Jindřich Jindřich.

Opačný názor má však Pavel Hrubý, starosta Míšova, obce v nejtěsnější blízkosti kóty 718. „Tuto listinu určitě podepíšeme. Radar tu prostě nechceme,“ řekl Deníku míšovský starosta.

S tímto stanoviskem se slučují i představitelé z Vrčeně, Sedliště a Srb. „Na jednání jsem sice pozvaný nebyl, ale věděl jsem o něm. Společně se starostou z Vrčeně, Petrem Maškem, jsme zasílali panu Neoralovi (starosta Trokavce a člen LS, pozn. aut.) e–mail, ve kterém se ztotožňujeme s myšlenkou ligy,“ vysvětlil František Špeta, starosta Srb. V Srbech a Sedlišti bude ještě zasedat zastupitelstvo, které bude řešit právě otázku radaru a vstup do LS. „To víte, nikdo to nechce mít za barákem,“ zdůraznil Špeta.

Vrčeňské zastupitelstvo má jasno už nyní. „Všichni jsme jednoznačně proti radaru,“ řekl Mašek. „K tomuto postoji nás vede spousta otazníků ohledně ochrany života a zdraví. Druhým důvodem je hrozba útoku, prokázaná již mnohými odborníky na mezinárodní politiku,“ doplnil. Také zastupitelé Mladého Smolivce listinu Ligy starostů zřejmě podepíší.„Na veřejném zasedání zastupitelstvu jsme vyjádřili jednohlasně nesouhlas s umístěním radaru a podpořili postup obce Trokavec. Časem zřejmě podepíšeme i listinu Ligy starostů,“ sdělila nám starostka Mladého Smolivce Eva Kubová.

Názor obcí na listinu LS
Uvažují o podpisu: Míšov, Vrčeň, Srby, Mladý Smolivec, Sedliště.
Neuvažují o podpisu: Borovno, Spálené Poříčí, Nepomuk.