VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové z Brd odmítli komerci

Strašice - Představitelé devíti měst a obcí měli sraz na úřadě ve Strašicích.

5.6.2011
SDÍLEJ:

Vojenský prostor v Brdech. Ilustrační fotoFoto: Deník/Vaiz Zdeněk

Souhlas se záměrem zrušení vojenského újezdu Brdy vyslovili starostové devíti měst a obcí, bezprostředně sousedících s tímto územím.
„Pozval jsem kolegy na úřad do Strašic. Cílem schůzky bylo vydání stanoviska dotčených obcí Plzeňského kraje k uvažovanému zrušení vojenského újezdu Brdy. Jednání se zúčastnili starostové Strašic, Tění, Dobříva, Mirošova, Skořic, Trokavce, Spáleného Poříčí, Borovna a Míšova. Přítomen byl také pracovník krajského úřadu ing. Michalec,“ uvedl představitel Strašic Jiří Hahner.

Starostové vesměs vyslovili souhlas se záměrem ministerstva obrany a věnovali se třem okruhům problémů. První z nich se týkal budoucí katastrální podoby. „Z hlediska správního požadujeme navrácení hranic katastrálních území obcí i Plzeňského kraje do původní podoby. Hlavním důvodem jsou přirozené zájmy obcí. Například umístění vodních zdrojů, řešení povodňových nebezpečí a zamezení neřízené komerční výstavby v Brdech. Některé obce mají ve vojenském újezdě majetek, který jim byl administrativně odebrán a nebyl nijak kompenzován. Je přirozené, že budou na tento majetek uplatňovat nárok,“ doplnil Hahner.

Další záležitostí je ochrana přírody. Starostové požadují její zajištění v zachovalé brdské lokalitě formou chráněné krajinné oblasti. Třetí téma zahrnuje koordinaci postupu s krajským úřadem a další spolupráci při jednání s ministerstvy.

Starostové přivítali účast ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Seznámil se s problematikou a přislíbil pomoc při sjednávání schůzek starostů s úředníky.

Autor: Václav Havránek

5.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení