VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba sběrného dvora začala

Rokycany - Investice se týká areálu bývalých technických služeb v Jiráskově ulici.

26.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Od 1. února probíhá v areálu bývalých technických služeb, v Jiráskově ulici v Rokycanech výstavba nového sběrného dvora odpadů.
Celá akce zahrnuje demolici vybraných stávajících objektů, stavební úpravy a rekonstrukce objektů garáží a sociálního zařízení a rekonstrukce zpevněných ploch.

Ve výběrovém řízení na veřejnou zakázku Výstavba sběrného dvora v Rokycanech – stavební práce bylo hodnoceno deset nabídek a ve výběrovém řízení na veřejnou zakázku Výstavba sběrného dvora v Rokycanech – dodávky byly hodnoceny dvě nabídky.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci Operačního programu Životní prostředí. Realizací tohoto projektu dojde ke zkvalitnění nakládání s odpady a navýšení kapacity jejich zpracování či třídění o 1 666 t/rok.
Dotace z Evropské unie činí 9 135 569 Kč (zhruba 85 procent).

Dotace Státní fondu životního prostředí České republiky 537 386 Kč (5 procent) - město obdrželo již registrační list, smlouva ještě ale nebyla podepsána.
Příspěvek příjemce dotace 1 074 773 Kč (10 procent).
Datum ukončení realizace projektu je stanoven na 31. ledna příštího roku.

Město Rokycany zajišťuje v současnosti provoz dvou sběrných dvorů - jeden v areálu bývalé kotelny Železná a druhý pod areálem skládky odpadů v Němčičkách – přibližně jeden a půl km od Rokycan ve směru na Šťáhlavy.

Sběrný dvůr Železná, který občané využívají mnohem méně než sběrný dvůr Němčičky, bude nahrazen právě novým sběrným dvorem v Jiráskově ulici. Tímto svým umístěním bude daleko více a lépe dostupný nejen pro občany Rokycan, ale i pro podnikatele, kteří mají s městem uzavřenou smlouvu o využití systému pro nakládání s komunálním odpadem.

Předpokládáme, že nový sběrný dvůr bude otevřen denně, kromě nedělí a svátků a jeho provozní doba bude čtyřicet hodin týdně. Občané Rokycan zde budou moci odkládat široký sortiment odpadů.

26.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přáníčka Ježíškovi odesílaly v pátečním odpoledni z centra Rokycan desítky kluků i děvčátek z mateřských škol.

Předškoláci pustili balónky

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Plzeň – Město povolí maximálně sto heren. Podle opozice bude ovšem regulace příliš mírná.

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT