Dopolední dění u velkých prodejen však nebylo tak hektické jako v pondělí nebo úterý, kdy museli provoz třeba u Kauflandu řídit policisté. Po dvanácté se navíc dveře většiny obchodů zavřely a v obležení se pro změnu ocitly hřbitovy. K svátkům neodmyslitelně patří vzpomínka na zesnulé…

Profesionální hasiči z Rokycan a Radnic nikam vyjíždět nemuseli a klid panoval i v hotelu Bílý lev. „V noci na 24. prosince zde nikdo ubytován nebyl. Ani na Štědrý den nemáme hlášeného žádného hosta,“ informoval nás po ránu vrchní z restaurace.

Na nedostatek práce si ovšem nemohl stěžovat personál nemocnice. Některá oddělení (např. interna) redukovaly chod na nejvážnější případy. Provoz v porodnici byl právě ve středu hodně náročný. Hned po šesté hodině ranní tu zavítala mezi nás Maruška Rojíková ze Spáleného Poříčí a po 13. hodině ji následoval Jaromír Fojt ze Skořic.

V okamžicích, kdy lidé zasedali k obvyklému bramborovému salátu s kaprem, pomohli lékaři a sestřičky na svět Karolíně Anně Kadlečkové (konkrétně v 16.50 hodin) a v 17.30 i Michalu Vrbíkovi. Další novorozenec si zvolil datum 25. prosince, a to v odpoledním čase.