„Děti i mládež trápí nejčastěji záněty průdušek, záněty nosohltanu a enterovirózy, které se zvláště ve větším kolektivu, jako například ve školkách, rychle šíří,“ uvedla dětská a dorostová lékařka Marta Pešková.

Dospělí pacienti přicházeli do ordinací nejvíce s angínami a virózami. Někde se objevily také infekční mononukleózy. Praktičtí lékaři ale enormní nárůst počtu marodů nepociťují. „Podstatně jich nepřibylo. Tento stav je obvyklý pro sezónu,“ je přesvědčená Anna Koubová, lékařka z Holoubkova.

Situace je podobná i v dalších částech regionu. „Zaznamenáváme mírný vzestup, ale nic mimořádného,“ konstatovala rokycanská lékařka Václava Hronová, podle které má na vývoj nemocnosti vliv současné nestabilní počasí.

Chřipce, která řádila na konci ledna, ale už nejspíš odzvonilo. Podle rokycanské epidemioložky Márie Spáčilové se tento týden vyskytovala pouze výjimečně.

Celkově nemocnost na Rokycansku stoupla o 11,4 procenta. V tomto proměnlivém počasí lékaři lidem doporučují především dostatečný přísun tekutin a vitaminů a též pobyt na čerstvém vzduchu.