Do turisticky vyhledávané části si chodí pravidelně zaběhat rokycanský atlet Michal Šůcha. „Roury prvně odkryly povodně v roce 2002, vypadalo to tu ještě hůř, ale firma to zabezpečila. Před dvěma lety velká voda opět odplavila zeminu, vymlela to tu a kanalizaci odhalila. Od té doby s tím nikdo nic neudělal,“ řekl Šůcha, podle kterého Prowell musel vědět, že staví v záplavové oblasti.

Ivana Picková z Rakové zavítala do této lokality už několikrát. „Nejde si toho nevšimnout. Určitě by se to mělo dát do pořádku, hyzdí to tady krajinu,“ je přesvědčena mladá maminka.

Město Rokycany písemně zažádalo firmu ve druhé polovině loňského roku, aby sjednala nápravu. „V září 2007 jsme pak od ní obdrželi dopis, že to opravovat nebude,“ uvedl zástupce vedoucího odboru rozvoje města rokycanské radnice Jiří Hlad s tím, že Prowellu odpověděl. „Myslím, že je to jednoznačné. Není to stavba města,“ dodal.

Před týdnem zaslal Prowellu dopis s povinnostmi vlastníků vodních děl také odbor životního prostředí. Podle Miloslavy Tůmové bude muset nakonec firma kanalizaci opravit.

Deník zástupce firmy Prowell kontaktoval. Ten však možnost vyjádření ke sporu s městem odmítl.