Končí posledním říjnem. Výpověď agentuře dala obec, která je majitelem objektu. „Chceme ve Strašicích omezit ubytovávání agenturních zaměstnanců. Výtky jsme slyšeli i ze strany hasičů a hygieny, proto jsme přistoupili k výpovědi,“ informoval starosta Jiří Hahner.

Výpovědní lhůta je nyní prakticky v půli, ovšem podle starosty agentura obci k záležitosti zaslala nesouhlas. Strašice však přesto na záměru trvají.

S objektem mají jiné plány. Jedná se o dvoupatrovou budovu, která se nachází v areálu bývalých kasáren. Zastupitelstvo už schválilo záměr prodeje i 5,5milionovou částku, za níž hodlá prodat. V plánu je postupné přebudování domu na bytový. Vedle větších bytů se počítá i s těmi pro seniory a naopak startovními pro mladé. „Prodávat budeme jen subjektu, který má důvěru, že náš záměr splní,“ dodal Hahner. Vzhledem k tomu, že obec provozuje všechny inženýrské sítě, a tudíž se vyjadřuje v rámci všech stavebních řízení, panuje přesvědčení, že nic podobného jako nová přeměna objektu zpět v ubytovnu už nehrozí. „Měníme také územní plán, takže si to v něm ošetříme,“ upozornil starosta.