Včerejší vydatné sněžení komplikovalo dopravu v celém našem okrese. Silničáři měli od brzkého rána plné ruce práce, do terénu vyrazily všechny sypače. Meteorologické předpovědi slibují příznivější víkend, silné sněhové srážky vymění mrazy.

Kvůli hustému sněžení měli řidiči problémy například na Strašicku nebo Mirošovsku. „Kolem půl desáté jsem projížděl Mirošovem. Chumelení bylo tak husté, že jsem neviděl ani na krok, proto jsem musel zastavit. Asi po deseti minutách se situace zlepšila a mohl jsem v jízdě pokračovat,“ vypověděl Josef Karlík. Kromě toho se s komplikacemi potýkali motoristé například na Hrádecku. Také zde se kvůli sněhu tvořily občasné kolony.

Silničáři se nezastavili od šesti hodin. „Nejdříve jsme vyjeli na okruhy, které se ošetřují chemicky, na Rokycansku jich máme šest. Poté na čtyři inertní. Větší problémy jsme nikde nezaznamenali,“ sdělil včera kolem poledne provozní náměstek Správy a údržby silnic Pavel Fait.

Meteorologové slibují na víkend už příznivější počasí. „Dnes bude na Rokycansku oblačnost pouze proměnlivá. Sněžení by mělo pozvolna ustat,“ uvedla Petra Opatrná z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. V neděli se ale ochladí, teploty by v noci mohly klesnout až na – 10°C.