V roce 2010 Strašice realizovaly velikou akci - kanalizaci v části Na Huti. Jednalo se o dílo za šedesát milionů, ale přiklepnuté dotační peníze stále ještě nedorazily. Vypořádání složité agendy, zaplňující několik šanonů, zatím pořád trvá.

Navíc se mezi tím změnily podmínky k provozování dotovaných vodovodů a kanalizací. Tím se kvůli provozovateli dokončené stavby strašická dotace ocitla v ohrožení. Starosta Jiří Hahner byl
o tom vyrozuměný a pozvaný na Ministerstvo životního prostředí. „Následně jsem absolvoval několik dalších jednání na Státním fondu životního prostředí,” uvedl Hahner. „Musíme vyhlásit koncesní řízení na provozovatele. Bude nás to stát několik set tisíc, ale kdybychom to nepodnikli, s dotací bychom se mohli rozloučit rovnou,” dodal. Informoval také, že opatření se týká dohromady 44 měst a větších obcí ČR. „Strašice dopadly ještě dobře. Jsem rád, že jsme se ocitli v segmentu označeném jako financovatelné. Jsou i takoví, co mají rozestaveno či už je dílo hotové, a nevědí, zda vůbec budou moci peníze čerpat,” vysvětloval starosta.

Přesto táhnoucí se vyplacení dotace Strašické trápí. Má dopad na finanční situaci obce a další její akce. Nehledě na to, že v souhrnu budou letošní náklady vyšší, než předpokládali. Do tíživé situace je dostane vyřizování koncesního řízení. Každopádně by ho ale chtěli do konce roku vyhlásit.
„Potíž byla také v tom, že
s VOS Sokolov, dosavadním provozovatelem, jsme měli smlouvu uzavřenou do roku 2015. Vyšli nám ale vstříc a za určitých podmínek s řízením souhlasili,” doplnil Hahner.