Uskutečnil se ve druhém červencovém týdnu a zúčastnilo se ho sedmnáct dětí. „Týdenní táborová hra nesla název Putování s Večerníčkem, a tak všichni aktéři putovali každý den s jednou pohádkovou postavičkou. Plnili její úkoly a soutěže. Vyrazili jsme na výlet například do Muzea loutek v Plzni, kde se všem expozice moc líbily, ale také za pořádným vodním dobrodružstvím do aquaparku v Berouně. I přes vrtkavé počasí jsme si tábor všichni užili. Týden her, soutěží a výletů utekl jako voda a vrhli jsme se vstříc dalším prázdninovým dobrodružstvím," u-vedla vedoucí Petra Sládková.

Trojlístek si užije další dobrodružství ještě na letním stanovém táboře v Bujesilech u řeky Berounky. Letos poprvé změnil základnu, ale ne lokalitu, takže prostředí je všem velmi známé. Přihlásilo se už čtyřicet kluků a děvčat. Chybět nemůže celotáborová hra Záhady s.r.o. aneb Scooby Doo zasahuje. Děti si budou hrát na detektivy a řešit různé záhady i úkoly. „Všichni se moc na tábor těší. Vždyť už v lednu byl téměř zcela naplněn," dodala Sládková.

Pionýři ze Trojlístku, ale nezahálí ani po prázdninách. Hned na 6. září pro veřejnost připravují Den otevřených kluboven Pionýr open. Sobotní dění začne v deset hodin v klubovně pod základní školou a přilehlých prostorech. Zváni jsou nejen rodiče, ale všichni, kteří se chtějí podívat na systematickou práci s mladou generací! Zájemci si budou moci vyzkoušet, co se děti učí, zasoutěžit si o ceny, zaskákat si na trampolíně nebo si nechat namalovat obrázek na obličej, ale i spoustu dalšího. „Doufáme, že se přijde podívat hodně lidí a společně si s námi užijí prima den," těší se vedoucí.