STRAŠICE – Staročeské máje ovlivní sobotní dění ve Strašicích. Už od osmi hodin s průvodem obcí, v 17 hodin se Staročeskou besedou na návsi, kácením i dražbou májky a ve 20 hodin se zábavou v PDA. K tanci a poslechu zahraje skupina Signál.

Staročeské máje se v sobotu od 13 hodin týkají i Vejvanova (začínali tu včera zdobením májky) a večer se účastníci sejdou na tanečním parketu.

KAMENNÝ ÚJEZD – Sokolové z obce v sousedství Rokycan zvou v sobotu domácí i přespolní návštěvníky na den plný pohybových aktivit. Na hřišti začíná zápisem od 9.30 hodin a soutěž v míčovém trojboji i běhu, skoku či vrhu láká děti od dvou do patnácti let. Bohatý je rovněž doprovodný program (roztleskávačky z Mirošova, agility klub, ukázka sletové skladby, atd.).

SVOJKOVICE – Sobotní noc v motorestu bude ve znamení retro diskotéky. Při party od 20 hodin do třetí hodiny ranní zazní hity 80. a 90. let a návštěvníci mohou počítat s akčními drinky, laserovou šou, přítomností fotografa i videem z akce na sociálních sítích.

30. Hamernický den v Dobřívě v květnu 2023.
Kam o víkendu? Libštejnské hvozdy, Hamernický den i akce v Domu přírody Brd

ROKYCANY – V restauraci U Pardála pod rokycanským náměstím je sobotní 16. hodina startem majálesu 2024. S produkcí kapel Nano, Chichimekú, Budulínek, Taras Bulba, Iritující Pýchora a Chlíff.

STRAŠICE – Dům přírody, který je součástí loveckého zámečku Tři trubky, hostí v neděli od dopoledne znalce přírody. Pavel Moulis tu od 9 do 17 hodin (s hlavním programem od 14 hodin) přiblíží činnost záchranné stanice volně žijících živočichů. Ze Strašic k Domu přírody Brd je zajištěna mimořádná autobusová linka Muzea dopravy.