STRAŠICE - Pionýrská skupina Trojlístek ve spolupráci se strašickou knihovnou zvou v sobotu děti na výpravu za čerty. Stezku si kluci a děvčata mohou projít od 10 hodin se startem u obecního úřadu. Na každém stanovišti budou plnit jednoduché úkoly a výsledek doplní do hrací karty. Cíl je v pekle, které se nachází v přízemí knihovny a pro účastníky se otevře od 14 do 17 hodin. Luciferovi tam předají hrací kartu, zarecitují říkanku nebo zazpívají písničku a sladká odměna je nemine.

Hrací karty si lze vyzvednout v knihovně, na matrice úřadu, v obchodech Billa, Enapo a v mateřské škole. Malí turisté si musí vzít propisku nebo tužku.

MEDOVÝ ÚJEZD - Opožděnou mikulášskou nadílku mají za sebou kluci a děvčata z Medového Újezdu. Včera odpoledne si přišli pro balíček do sídla úřadu, ovšem jednoduché to neměli. Museli se pochlubit obrázkem s mikulášským nebo vánočním tématem. Případně donesli lahůdky pro živočichy ve Zvířátkově, což je zařízení v Olešné u Hořovic. Vítané byly granule a konzervy pro psy, kočky či drůbež, směsi pro hlodavce, ptáky, křepelky i pštrosy, piškoty, ořechy, těstoviny, tvrdé pečivo, seno, vločky, jablka, mrkev či rýže.

V sídle společnosti lze symboly svátků pořídit do 23. prosince
Rokycanští lesáci začali prodávat stromky

Krmení pro obyvatele zvířecí říše ovšem mohou shromažďovat i dospělí obyvatelé Medového Újezdu. Stačí ho pak donést vždy ve středu mezi 17. a 18. hodinou k úřadu a o transport už je postaráno!

ROKYCANY - Už jen do konce letošního roku trvá anketa mezi čtenáři a příznivci knihovny v centru okresního města. Vybírají ze čtyř variant nový nebo stávající název zařízení na Masarykově náměstí. Nejlépe je na tom s 52 procenty nynější označení. Tedy městská knihovna Rokycany. Na druhé pozici je s pětadvaceti procenty návrh Knihovna Jana Rokycany a společně za nimi s dvanácti procenty Knihovna Zdeňky Fantlové nebo Knihovna Josefa Wünsche.

Rovněž do předposledního prosincového dne je v pasáži knihovny zpřístupněna výstava přibližuje historii a činnost knihovny v uplynulých sto letech.

HRÁDEK - Dnes odpoledne jednají zastupitelé Hrádku. Od 17 hodin se v sále Domu kultury věnují vyhlášce o odpadech, rozpočtu 2022 a činnosti kontrolního i finančního výboru.

Následuje diskuse o dotacích pro strážníky za nasazení v době pandemie, zachování bývalé autobusové zastávky Chylická (u lesoparku) nebo návrh finančního daru a udělení titulu Čestný občan pro jednu z obyvatelek Hrádku. Zastupitelé zváží i možnost výběru ze dvou pokrmů pro školáky.

ROKYCANY - Společnost Progroup otevřela před lety pobočku na okraji Rokycan. Konkrétně na sjezdu z dálnice, kde se orientuje na výrobu formátů vlnité lepenky. Za deset let nyní ocenila čtyři věrné zaměstnance: Ondřeje Lisnera, Václava Nezbedu, Jana Šareše a Pavla Webera.

Firma letos odměňuje 85 pracovníků v pobočkách v Německu, Anglii, Francii, Itálii, Polsku a České republice.

ROKYCANY - Začátkem minulého měsíce si neznámý pachatel přivlastnil v Rokycanech nalezený mobilní telefon. Přístroj byl v obalu a uvnitř měl majitel uložený občanský průkaz, bankovku 500 Kč, vstupní kartu do zaměstnání a platební kartu. Lump nelenil a během chvíle zvládl jedenáct transakcí. Policisté jeho účinkování ohodnotili škodou 5700 korun a po nepoctivém člověku pátrají.