Ze Zvíkovce hlásí pravidelné testy

Systematická je zdravotní péče o obyvatelky domova Zvíkovecká kytička. V pobytovém zařízení pro mentálně postižená děvčata testují klientky pravidelně už od jarních měsíců. Nyní v pětidenním cyklu. „Situace je u nás klidná. Pokud se u některé z dívek projeví náznaky koronaviru, řešíme to zpravidla ihned s jejich rodiči,“ sdělil ředitel Ogor Tjutčev.

Střet u nádraží zatím bez viníka

Ve čtvrtek 12. listopadu po patnácté hodině zaparkoval majitel Dacie Dokker vůz před vlakovým nádražím v okresním městě a odjel po kolejích. Následující den pár minut před devátou hodinou se vrátil, aby zjistil, že je poškozená zadní část auta. Neznámý viník způsobil škodu v řádech několika desítek tisíc korun a zmizel. Případní svědci mohou volat 974 335 259 nebo linku 158, případně navštívit i dopravní inspektorát v Komenského ulici 29.

Lidé v Olešné využívají sedm domovních čistíren za milion

Z dotace Státního fondu životního prostředí byla spolufinancována výstavba sedmi domovních čistíren odpadních vod v Olešné. Stály zhruba milion korun a přispějí k čistotě Olešenského potoka, který je přítokem Berounky. „Před investicí jsme s odborníky spočítali, že centrální úpravna by byla ekonomicky nevýhodná,“ zdůraznil starosta Němčovic Karel Ferschmann. Právě pod tento úřad vesnička patří.

Na Jižním vládl dopoledne chaos. Do největší rokycanské devítiletky se opět vracela část školáků .
S benjamínky usedli do lavic také páťáci

Chlum připravoval rozpočet

Zastupitelé vesničky nad Berounkou jednali ve středu večer. Mimo jiné o smlouvách s Plzeňským krajem na chodníky nebo vrtanou studnu, o přípravě rozpočtu 2021 či o složení inventarizační komise. Ve scénáři nechybělo ani prodloužení smlouvy s člověkem na úklid Chlumu.

Hlohovice se zbaví odpadu

Zítra se na severu sváží nebezpečný odpad. S dodržením aktuálních hygienických opatření a zde je rozpis Hlohovic i jejich satelitů: Svinná

8 – 8:20, Hlohovičky 8:45 – 9, Hlohovice 9:15 – 9:30, Mostiště 10:45 – 11 hodin. Po polední se akce týká i Kamence.