Přes dvacet let už sídlí v bývalých kasárnách nad nádražím Střední škola Rokycany. Při výchově mladých lidí se orientuje na dva směry strojírenství a služby. Nově zde našli azyl i budoucí lesáci a zemědělci. Chlapci a děvčata mohou v tomto zařízení získat výuční list, případně pokračovat ve studiu, zakončeném maturitou!

Dnes se zde koná pro zájemce Den otevřených dveří. Od 12 do 17 hodin v rozlehlém areálu Jeřabinové ulice a dále v ulici Mládežníků 228 i v Domově mládeže (ulice Františka Kotyzy).

Žáci dávají o sobě vědět v rámci nejrůznějších soutěží. Skvěle si počínali například Jakub Kořínek a Filip Obrman. Dva budoucí mechanici seřizovači, které škola vyslala na konfrontaci při mezinárodním veletrhu v Brně. „Celostátní konfrontace se týkala CNC programování obráběcích strojů. Podle řídících systémů pro frézování i soustružení byla rozdělená do tří kategorií. Účastníci museli vytvořit vlastní NC program podle přiděleného výkresu a zadání pro výrobu součásti. Měli na to devadesát minut," uvedl mistr odborného výcviku Karel Veselý.

Hodnotitelé posuzovali kvalitu i rychlost a naši zástupci se neztratili. Filip zvítězil v sekci řídících systémů pro frézování a získal HD kameru v hodnotě sedmdesát tisíc korun i další zajímavé ceny. Jakubovi patřilo druhé místo!

V celkové výsledkové listině 67 reprezentantů dvaatřiceti škol obsadil Obrman druhou příčku. Vyrazil tak do hlavního města na prestižní vyhlášení těch nejlepších v jednotlivých skupinách. „Filip i Jakub odvedli skvělou práci. Proto jsme jim navrhli udělit pochvalu ředitele školy s předáním věcného daru. Vždyť se prosadili v konkurenci soupeřů z renomovaných škol. Jmenovat mohu Přerov, Písek, Vyškov, Varnsdorf, Domažlice nebo Prahu," zdůraznila zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Irena Vostrá.