Někde vzývají andělíčka, jinde panáčka pro štěstí. Rokycany mají od středečního podvečera svůj vlastní Strom naděje. Ale také víry a splněných přání. Tohle vše mu přiřkli členové Onko klubu Rokycany a jejich hosté hned do ´kolébky´. Při sázení, když mu vinšovali, aby dobře rostl a sílil, také tiše přidali svá přání. Hudbou krásnému platanu javorolistému start do života zpříjemnila i Lidová muzika Sluníčko.

„Naděje provází každého celým životem a má miliony podob. Proto i tenhle strom je pro všechny. Rokycany si ho zaslouží," uvedla předsedkyně Onko klubu Rokycany Anna Šímová a dodala: „Z toho důvodu jsme návrh městu podali a setkali se s pochopením. Díky. Pro zasazení památného platanu jsme se rozhodli také na připomínku patnáctého výročí našeho klubu."

Členové se dostavili v plné sestavě a na jejich tvářích se mísila radost s dojetím. Semknutou sestavu podpořili i rodinní příslušníci a nechyběla ani řada dalších občanů města či přátel, leckdy i zdaleka. Do velké rodiny ´holek onkovek´, jak si mezi sebou říkají, patří už léta třeba primářka Božena Sůvová z Fakultní nemocnice v Plzni. „Viděla naše slzy, ale i první úsměvy," prostě představila milého hosta Šímová. „Přeju vám, kdykoli kolem půjdete, vzpomeňte si, co všechno jste překonali. Obdivuji vaši sílu, kterou dodáváte i mně," uvedla primářka. Aby se brzo stal dominantou města a prosperoval tak jako přátelství a velká rodina klubu, platanu popřáli i hosté z Ligy proti rakovině Iva Kurcová a Ivana Birková. Hana Křepelková za další sympatizanty rokycanské party připojila vinš: „Ať je ten strom silný jako vy, onkovky, pak ho nic neporazí, a víru, optimismus i naději ať předá i dalším."

Poselství za město Rokycany i své vlastní předal nejprve bývalý starosta Vladimír Šmolík, za jehož éry se záměr měnil ve skutečnost, a připojili se i oba nynější místostarostové Tomáš Rada a Jan Šašek. Pokud jde o zajištění záměru, konečná realizace myšlenky připadla odboru životního prostředí.

Pokračování na str.3 pátečního vydání Rokycanského deníku