Dnešek je pro rodinu a přátele Václava Vilda, ředitele Střední školy Rokycany, Jeřabinová ulice, velmi smutným dnem. Loučí se s ním naposledy.

Zármutek nikdo nezmírní, ale vědomí, že spousta lidí je v duchu s nimi a ztrátu jejich blízkého nesou s pohnutím, přece jen zahřeje.

Svědčí o tom i fakt, že zprávu o odchodu Václava Vilda jen na redakčním webu sdílelo přes pět tisíc lidí a obratem se tam objevily hezké vzpomínky. Další lidé nám je přímo tlumočili.

„Byl to skvělý ředitel, výborný učitel a ´lidský´ člověk. Měli jsme ho všichni moc rádi. A tak na něj také budeme vzpomínat," uvedla bývalá žačka Olga Ortinská.

„Ředitel mi říkal legenda," svěřil se další z jeho někdejších svěřenců. Jediný se mě ale vždycky zastával a dával mi další a další šance. Díky za všechno, pane řediteli, nikdy na vás nezapomenu… Byl jste správnej a férovej chlap," hodnotil s pohnutím.

„Jeho odchod nás zaskočil. Zdál se tak plný energie… Měl jí na rozdávání a doopravdy uměl lidi podržet a povzbudit. A pokud jde o Jeřabinovou, podařilo se mu ji vydupat prakticky z ničeho. Děkuji, pane řediteli, za všechny, pro něž jste tu vytvořil dobrou možnost dalšího vzdělání. Díky také za to, že jste uměl rozpoznat kdy jde při průšvihu o klukovinu a přivřel nad hloupými prohřešky puberťáků moudře oko," znělo od Petra Pospíšila.

„Byl jste nejhodnější ředitel a sympaťák," přidala se Ewelin s podotknutím, že učitelé jsou také jen lidé a potřebují leckdy sami pomoci.

I když se s Václavem Vildem dnes v poledne všichni v holoubkovské síni rozloučit nemohou, stovky lidí jej v duchu na poslední cestu vyprovodí. Za ty všechny, k nimž se přidáváme i my, říká Michal Kolb: „Odpočívejte v pokoji, PANE řediteli!"