Učitelka Hana Koppová, která se stala za SOŠ garantkou akce, vybrala za členy volební komise tým prvního ročníku oboru ekonomické lyceum. „Vsadili jsme na nejmladší, aby se pak mohli zapojovat i do dalších studentských voleb,“ uvedla.

Funkci předsedy volební komise zastával Miloslav Švec ze 2. I. Řekl nám: „Vyvěsili jsme plakáty s informacemi a pak jsem je ještě v každé třídě upřesňoval. Společně jsme pro volby nachystali i místnost.“ Odevzdat do ní hlas přišla třeba třeťačka Nikol Vovesná. V lednu už půjdu volit opravdu. Mám tedy v předstihu všechno prostudované a rozmyšlené.“ „Myslím, že názor mladých studentské volby ukáží, i když váhu mít nebudou,“ mínila Kateřina Fürstová. „V lednu volit půjdu,“ podotkl další z party Oliver Varga. "Popravdě jsem se tím ale zatím moc nezabýval, teď jsem hlasoval zase pro Miloše,“ prozradil na rozdíl od děvčat svůj typ.

Ilustrační foto.
Zbirožská přímá linka k Ježíškovi je v permanenci

Po poledni už byly výsledky sečtené. Podle učitelky Marie Šamanové ze 137 mladých oprávněných voličů (včetně chybějících) svůj typ do urny vhodilo 77, jeden byl neplatný. Tím se volební účast rovná 56,2%. „Z devíti prezidentských kandidátů nejvíce hlasů – 37 – dostal Miloš Zeman, Petr Hannig devět a Pavel Fischer osm,“ konkretizovala Šamanová.

Celkovým garantem za spojený školský celek byl zástupce ředitelky Pavel Benedikt, který na dění dohlížel v gymnáziu. Tam volilo 125 studentů ze 242, což se rovná 51,6%. Přitom 119 odevzdaných hlasů bylo platných, šest ne. Na gymnáziu vyhrál Jiří Drahoš (35 hlasů), druhý se umístil Miloš Zeman (24) a třetí Marek Hilšer (21). 

V součtu pak vítězství za školu 61 hlasy připadlo Zemanovi, stříbro bere za 39 Drahoš a za 25 bronz Hilšer.