Původní, kterou kvůli potřebě snazšího dojíždění kamionů do své voldušské firmy nechala vypracovat firma Borgers, už neodpovídala požadavkům. Počítala totiž víceméně s podobou nájezdů, jimiž disponuje současný ´technický´sjezd u Svojkovic, využívaný zejména záchranáři. Trasy ale nemají náležité parametry pro osobní dopravu. Kromě toho bylo třeba sladit vše s územním plánem obce Svojkovice. Novou studii zpracovala vybraná firma z Plzně.

Pátečního jednání v pracovně rokycanského starosty Jana Balouna se zúčastnil i jeho kolega ze Svojkovic Petr Mudra, místostarosta Volduch Michal Černý a zástupci zainteresovaných organizací.

„Vytýčili jsme si další cíle,“ sdělil Baloun. Nejdříve musí sjezd nechat zanést do územních plánů všech tří nejbližších obcí. „Dále je třeba zkontrolovat, zda se v lokalitě nestřetneme s nějakou výjimkou ekologů, je nutné tedy získat z životního prostředí vyjádření EIA,“ vysvětloval dále.

Stavba se musí také dostat do zásad územního rozvoje Plzeňského kraje. „S podklady se pak vypravíme na Ředitelství silnic a dálnic do Prahy, aby se domluvil další postup,“ uvedl Baloun.