První vystupující Sláva Kroc se vrátil o tři roky zpět, kdy se starší žáci probojovali do republikového finále a pověstný kousek štěstí je dělil od bronzových medailí. Následující dvě sezóny v dorostenecké kategorii nebyly nijak oslnivé a až letos se blýská na časy. „Kluci jsou druzí a mají příznivý los,“ zdůraznil Kroc. Zároveň vyzdvihl tréninkovou morálku tahounů družstva.

Výkladní skříní jednoty jsou muži. Stupenští vybojovali titul mistrů republiky a po takovém triumfu následoval útlum. Dvakrát se povedlo zachránit pobyt mezi elitou v hodině dvanácté, jenže loni následoval pád. „Zvažovali jsme, zda tým přihlásit do druhé ligy. Nakonec jsme kývli a omlazený kádr sbírá zkušenosti. Možná z toho bude další sestup do oblastního přeboru, ale věřím, že tenhle míčový sport se tady zase zvedne,“ konstatoval trenér Miroslav Kroc.

Pod křídly jednoty jsou sdruženi i tenisté, siláci a vyznavači rekreačního sportu. Hned na únor mají zájemci naplánované třídenní soustředění na běžkách a začátkem dubna se chystají na Jarní běh Stupnem. Stěžejní akcí roku 2010 budou ovšem v červnu mezizemská střetnutí v národní házené Čechy versus Morava!