„Už bezmála tři roky si plníme náš sen, ale jde to občas pomalu. Prostor nedaleko stadionu jsme upravili, ze staré ejpovické buňky postavili nádražní objekt a dokončený je malý okruh s kolejemi. Na podzim nás ještě čeká stavba pětikolejového okruhu včetně depa a točny," odtajnili už dříve plány otec a syn Mikudíkové.

V prostoru stupenského nádraží a také na fotbalovém hřišti v Břasích a zmíněném nedalekém areálu se mohou návštěvníci těšit od 10 do 17 hodin na bohatý program.

Nebude chybět přehlídka parních strojů, letitých kol, výstava o historii tratě nebo příjezd starých automobilů. Na zvláštní lince bude po Břasích jezdit i historický autobus RTO. S pečlivě udržovanou technikou se budou prezentovat hasiči i vojáci, šikovné ruce potvrdí kováři a expozici nabídnou i bývalí horníci. Dění doplní živá hudba a rozmanité občerstvení.

Den obce v Rakové. Ilustrační foto
Raková slaví Den obce, Radnice a Kornatice se rozloučí s prázdninami

Jezdit bude i historický vlak s následujícím jízdním řádem: v Rokycanech 9.30, Chrástu 9.46 a s klasickými zastávkami je příjezd do Stupna v 10.10. Pokračuje se do Radnic, kam souprava dorazí v 10.36. Další speciální spoje jsou naplánované z Chrástu ve 12.37 a 14.37 hodin.

Obdobně to bude od 10 hodin vypadat na nádraží v Radnicích. S jízdou historického vlaku, muzeem na kolejích, výstavou o hornické minulosti v oblasti i expozicí historických motocyklů a vozidel. Hudební doprovod zajistí flašinet Bondra a pěvecký sbor SDO Radnice. O občerstvení se postarají hasiči a pivovar Klenot.