Děti i učitelé se na ni dlouho těšili. „Slavnost je vlastně takovým vyvrcholením tématu, kterým na začátku listopadu každoročně žije celá naše školka,“ prozradila vedoucí učitelka Bohumila Choulíková. Před hlavní akcí se děti nejen seznamují s různými zvyky, lidovými říkadly a písničkami, ale též se samotnou legendou o svatém Martinovi. Na své si přijdou i rodiče. Ve třídách totiž navíc probíhaly tvořivé dílny, kdy malí s dopomocí svých nejbližších společně vytvářeli originální lampičky. Jimi pak byly při slavnosti osvícená školní zahrada.

Děti v Pohádce přivítali svatého MartinaZdroj: Deník / Redakce

Martinský večer se letos nadmíru vydařil. Nejprve okolím školky prošel dlouhý lampionový had a průvodu na cestu svítila i plamínky lampiček ozářená zahrada. „To aby Martin dobře věděl, kudy má jet,“ dodala k záměru Choulíková. S dětmi se milý host přivítal a slíbil, že nějaký sníh jim rád za pár dní přiveze. Za to si mohl poslechnout i nejednu říkán-ku a písničku.

Oslava se nemohla obejít bez hodování. Všichni si pochutnávali nejen na tradičních svatomartinských jablíčkách, které předpekly paní kuchařky. „Další dobroty přichystali naši šikovní rodiče,“ chválila celkovou spolupráci Choulíková.

Ilustrační foto
Tip na 14.11.: Rokycanští hvězdáři nabídnou Měsíc a Saturn