JAN VITINGER
Rokycansko – Úterý dvacátého osmého září bylo pro rokycanské hasiče náročné. Na svátek svatého Václava vyjížděli hned ke třem náročným zásahům.
„První událost se stala už ve tři čtvrtě na pět ráno v Dobřívě. Jednotka vyjela na pomoc řidiči nákladního vozidla, který narazil do sloupu. Na vozidle zůstal namotaný kabel telefonního vedení. Hasiči jej odstranili a zajistili poškozený sloup veřejného osvětlení. O poškození sloupu poté informovali jeho správce,“ uvedla včera Alena Marešová, tisková mluvčí HZS Plzeňského kraje.
Další zásah následoval po půl desáté dopoledne v pivovarské ulici na Novém Městě v Rokycanech.
„Hasiči monitorovali situaci u rodinného domu, kam zatékala voda z okolních pozemků. Voda vytékala z přehrazené strouhy, prosakovala pod kolejemi a zatékala na pozemek. Hasiči provizorně přehradili tok vody a usměrnili jej zpět do strouhy. Trať Rokycany-Praha byla proto z bezpečnostních důvodů uzavřena. Další práce poté probíhaly v režii Správy železniční dopravní cesty,“ pokračuje mluvčí HZS PK ve výčtu úterních zásahů.
Poslední událost se odehrála v osmnáct hodin v Těškově. Také zde šlo o následek divokého počasí. Rokycanská jednotka tady pracovala na likvidaci padlých stromů.