Po Holoubkovu a Mýtě jsou na řadě Svojkovice. Akce přitom významně ovlivní dopravu na frekventované silnici. „V pondělí 12. července převezme staveniště zhotovitel. Tedy firma Robstav, která uspěla ve výběrovém řízení,“ sdělil starosta obce Oldřich Hádlík.

Investice je rozdělena do dvou etap. V té první – od hřbitova k motorestu – obsahuje opravu vozovky a chodníků, výstavbu cyklo-stezky i výměnu veřejného osvětlení.

Stejné operace pak zahrnuje i druhá fáze od motorestu po výjezd na Holoubkov. S tím, že pokud půjde vše podle harmonogramu, skončí stavebníci 31. prosince. „Stavba na téměř půl roku vyžádá pochopení stovek řidičů, kteří Svojkovicemi takřka denně projíždějí. Během července bude částečně zachovaná doprava, spojená s obslužností obce. Autobusy budou ještě fungovat beze změn s tím, že s maximální opatrností projedou staveništěm,“ upřesnil Hádlík. Pokud jde o srpen, budou Svojkovičtí s předstihem informováni.

Ilustrační foto
Invalidům se nelíbí nové sazby za vyhrazené parkování v Rokycanech

Zejména v momentu, kdy dojde na omlazovací kůru mostu ve směru na Borek.

Podstatně složitější to budou mít ti přespolní. Objízdné trasy jsou dvě: Rokycany – Osek – Volduchy – Svojkovice nebo Rokycany – Pavlovsko – Hůrky – Svojkovice. První varianta je ekonomicky méně náročná, ovšem negativně se odrazí na frekvenci dopravy v průtahu Osekem i Volduchy.