VESELÁ - Představitelé obce v součinnosti s STG Rokycany pořádají v sobotu 7. ročník překážkového závodu Veselský Herkules. Registrace začíná v poledne, a to v areálu požární nádrže. Zhruba ve 13.30 se na trať vydají první účastníci překážkového závodu určeného hlavně dětem. Nudit se ale nebudou ani dospělí.

ROKYCANY - Dějištěm 59. ročníku Podbrdské výstavy psů je od sobotního rána letiště nad Rokycany. S výjimkou německých ovčáků se zde prezentují všechna zbývající plemena a přehlídka je spojená s dalšími soutěžemi.

LITOHLAVY - Myslivecký den s trubači se uskuteční v sobotu od 14 hodin v Lomečku. Pořad, týkající se myslivosti a ochrany přírody obnáší vystoupení sokolníka, ukázku výcviku loveckých psů, přednášku o zbraních a v doprovodném programu jízdu na koních, střelbu ze vzduchovky.

ROKYCANY - Městská knihovna Rokycany pořádá v sobotu od 14 hodin setkání k Mezinárodnímu dni háčkování a pletení. V objektu na Masarykově náměstí si zájemci (především z řad něžného pohlaví) vyzkouší své umění s klubky, jehlicemi atd.

SVOJKOVICE - Léto vítají patrioti Svojkovic i přespolní přátelé v sobotu od 14 hodin, a to v areálu koupaliště. Akce láká na možnost ochutnat víno z několika renomovaných vinařství a v hudebním bloku nabídne vystoupení Kamarádů z Rokycan a skupin Do konce? či Pády.

ÚJEZD U SVATÉHO KŘÍŽE - Velké indiánské setkání startuje v sobotu úderem 14. hodiny ve sportovním areálu. Na každé dítě v kostýmu čeká malé překvapení a návštěvníci mohou počítat s výrobou totemů, rýžováním zlata, lovem bizona, jízdou na Stříbrném jezeře atd.

ROKYCANY - Zahrada Farního sboru ČCE (Jiráskova ulice) ožije v sobotu odpoledne Perón festem. Akce začíná v 15:30 hodin happeningem na nádraží a Během Járy Cimrmana. Pak následuje blok sedmi skupin: !Nexicon!, PVE, Nick Sekage, Kitamoriová, Mindless Motion, Chichimeků a Radosta. Vstupné dobrovolné.