VOLDUCHY - Frekventanti letních tanečních kursů zamíří ve středu a ve čtvrtek naposledy do kulturního domu ve Volduchách. Dojížděli sem od července, aby se pod dohledem Evžena Krejčíka a jeho partnerky naučili základům tanců i společenského vystupování. Dnes a zítra jsou na pořadu závěrečné věnečky.

KORNATICE - Změnou územního plánu obce začíná dnes pracovní část veřejného zasedání kornatických zastupitelů. Od 19 hodin se v přísálí kulturního domu věnují také odhadům obecních garáží a pozemků. žádostem o kácení stromů nebo o přemístění kontejnerů. ve scénáři je i soutěž Vesnice roku, program akce k ukončení prázdnin a blížící se komunální volby.

Požár lesní hrabanky se odehrál v katastru Skořic
Hasiči z jihu zamířili do Brd

DOBŘÍV - Den tradičních kovářských technologií – selské kování se uskuteční v sobotu 20. srpna od 9 do 17 hodin v areálu vodního hamru Dobřív. Po celý den budou mít návštěvníci možnost sledovat při práci kováře Jaroslava Veselého z Dřínova u Zlonic, a to při výrobě kovaných dveřních prvků – pantů, zástrčí, pojezdů. Za pomoci tesaře Františka Ungra z Kvaně u Zaječova je pak osadí na jím vyrobené dřevěné konstrukce hospodářských stavení.

HRÁDEK - Český rodinný muzikál Andílci za školou je součástí letních filmových představení v Hrádku. V pátek se v amfiteátru na okraji města začíná se setměním ve 21 hodin.

MÝTO - Český varhanní festival má jednu ze zastávek v Mýtě. Nedělní podvečer v kostele svatého Štěpána (zhruba půl kilometru nad městem v areálu hřbitova) zpestří ukrajinská hudebnice Tetiana Tishchenko.