VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tělocvična ZŠ Čechova dostává teplou čepici

Rokycany – Tělocvična ZŠ v Čechově ulici už nebude takovým ´žroutem´ tepla. Začalo se s první fází zateplování, a to od střechy. Odizolování stěn by mělo následovat, ale zatím na ně město nemá prostředky.

20.7.2011
SDÍLEJ:

Na plochou střechu tělocvičny Základní školy Čechova ulice kvůli zateplení putují kašírované desky opatřené krycí lepenkou. Informoval o tom vedoucí stavbařů Miloš Pintíř (na snímku).Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

„Sotva odešly děti, stavbaři nastoupili,“ sdělil školník Karel Vacka. Včera byl na řadě třetí kontrolní den.
„Začali jsme odstraňovat stávající vrchní vrstvy, ale ukázalo se, že se trhá i betonový potěr kryjící stropní panely,“ informoval Zdeněk Rychlý, stavbyvedoucí vybra– né zhotovitelské firmy SBT. Objasnil, že dříve se betonový potěr kryl asfaltovou vrstvou a do ní se hned vkládaly ilozační lepenky. Při nynějším odstraňování by se tedy musela sundat i cementová krycí vrstva panelů a v panujícím nestálém počasí by kvůli zatečení byla ohrožena parketová podlaha haly. Už za chodu tedy bylo třeba měnit technologii provedení.

„Po dohodě s projektantem padlo rozhodnutí, že ty dřívější, ale vyspravené na střeše zůstanou, na ně se položí kašírované zateplovací desky a nakonec přijdou na řadu tři vrstvy lepenek a izolační nátěry,“ dodal stavbyvedoucí. Šéf stavbařů Miloš Pintíř vysvětlil, že momentálně mají opravené díry, kudy zatékalo, i srovnaný povrch a začínají s lepením zateplovacích desek. Podle Rychlého by firma byla ráda, aby do patnáctého srpna bylo hotovo.

Autor: Božena Šopejstalová

20.7.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení