TĚNĚ - Těnský ženský je spolkem, který v sobotu 1. července uspořádá Rybářský den pro děti i dospělé. U rybníku za úřadem začne  registrace účastníků v 7.30 hodin, lovit se bude od 8 do 13 hodin. Pak následuje vyhlášení vítězů v kategoriích do 13 a 100 let a od 14.30 posezení s hudbou a občerstvením. 

DOLANY - Další pozvání se týká kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců a jeho okolí. Uskuteční se tam pouť, kterou v sobotu 1. července zahájí ve 14 hodin Bohoslužba slova a také prodejní výstavka prací klientů Domova Zvíkovecká kytička. Od 16.30 hodin odpolední program zpříjemní koncert Standy Hložka, na který se platí vstuoné 180 korun. Odpoledne bude obohaceno rovněž prezentací historických vozidel. Následuje večerní volná zábava s kapelou Diamant a s občerstvením.

Odcházející žáci rokycanských základních škol obsadil obřadní síň úřadu
Deváťáci se loučili se školou, za 9. D z Jižního předměstí se toho ujala Markéta

TEREŠOV - Stálá letní kina jsou na Rokycansku dvě. Zatímco to na okraji Hrádku patří v sobotu 1. července hudebnímu festivalu Muzika (od 16 hodin), v Terešově večer 1. 7. promítají. Od 21.30 zde nabízejí animovaný rodinný film Mikulášovy lapálie: Jak to celé začalo.