TĚNĚ - Pro malé i velké milovníky přírody včetně rodin s dětmi je určena sobotní akce v Těních. Koná se od 14 hodin do setmění v lokalitě U brodu a zajištěné je občerstvení i atraktivní program: 14.30 dravci našich luhů a hájů, 15.15 vábení zvěře, 16.00 o zvířátkách s Václavem Chaloupkem, 16.45 povídání o šimpanzích ze ZOO Plzeň, 17.30 ukázka výcviku psů služebních plemen, 18.15 posezení s hudebním doprovodem.

Kluci a děvčata absolvují hod míčkem na divočáka, naučnou stezku, pozorování malých živočichů, střelbu ze vzduchovky, navštíví kreativní dílnu a zkusí zatloukání hřebíků. Pro malé soutěžící jsou připravené odměny i občerstvení (limonáda, sušenka, buřtík) zdarma.

Sobotní akce v lokalitě U brodu začne ve 14 hodinSobotní akce v lokalitě U brodu začne ve 14 hodinZdroj: Deník/Václav Havránek

RAKOVÁ - Po sestupu z krajské 1. B třídy se chystají fotbalisté Rakové na start okresního přeboru. Pozvali si na čtvrteční podvečer tým ze Seče, startující v ´lize´ Plzně – jihu a výkop je v 17.30 hodin. V úvodním přípravném souboji Raková podlehla rezervě Žákavy 2:4.

LITOHLAVY - Oblíbené kukuřičné bludiště najdeme i na Rokycansku. Konkrétně u Litohlav, kde je pozítří přichystáno noční bloudění se strašidly a speciální tajenkou. Lze přijít v sobotu od 21:00 do nedělní jedné hodiny ranní. Pokračování ve 23:00 je vyhrazeno těm odvážnějším. Turisté se vydají Lotyšskem (kromě toho je v areálu postavena i mapa Německa). Organizátoři doporučují baterku a vítají návštěvníky ve strašidelném kostýmu. Mají tak slevu na vstupném!

Více informací na FB: Kukuřičáci.

KAMENNÝ ÚJEZD - Restaurace Pod Jasanem v centru Kamenného Újezdu je v sobotu 6. srpna od dvaceti hodin dějištěm nefalšovaného italského večera. S volným vstupem, občerstvením ve stylu země na jihu Evropy a dvěma vynikajícími muzikanty: Giuseppem Tirolesem a Salvatorem Jeracitano.

EJPOVICE - Taneční zábava je přichystaná na sobotu 6. srpna v centru Ejpovic. Dějištěm bude od 20.30 sál restaurace U Salcmanů a o hudební doprovod se tu postará skupina Sortiment.