Některé trafiky v Rokycanech totiž vzhledem k faktickému krachu loterijní společnosti Sazka vypnuly její multifunkční terminály.
Sázkaři sázejí Sportku na poště v Jiráskově ulici v Rokycanech mají zatím možnost zúčastnit se loterie. „Zatím tikety na Sportku příjímáme,“ prozradila obsluha poštovní přepážky.

Například sázkové terminály v ulici Palackého jsou nefunkční. Na uzamčených vchodových dveřích zeje oznámení, že sázenky „z technických důvodů“ nepřijímají.

Jiné informace najdou potenciální sázkaři u pultu v prodejně v rokycanské prodejně Kaufland. „Je to odpojené. Telefony nedobíjíme, ale sportku zatím můžete podat,“ sdělila Deníku obsluha z obchodu.

Vedení Sazky minulé úterý oznámilo, že chce požádat ministerstvo financí o přerušení své loterijní i neloterijní činnosti. Od té doby se problémy podniku s finančními toky výrazně prohloubily. Některé trafiky už v průběhu týdne začaly zadržovat peníze, které mají loterijní společnosti posílat, za každý terminál totiž majitelé novinových stánků zaplatili Sazce kauci kolem padesáti až sedmdesáti tisíc korun.

A teď se začali strachovat, že už své peníze neuvidí. Sazka už totiž takto vybraných zhruba 300 milionů korun nemá k dispozici.
Mluvčí Sazky Jan Tuna před víkendem potvrdil, že kauce jsou evidovány na účtu Sazky jako závazky. Kdyby se chtěli provozovatelé sázkových terminálů dostat ke svým penězům, museli by zřejmě kauce přihlásit jako pohledávky v insolvenčním řízení.