Nejprve při soutěži v požárním útoku a druhou disciplinou byla jízda s trakařem, na němž byly umístěny půllitrové sklenice s pivem. „Mezi muži triumfoval Cekov, druhý byl Holoubkov a třetí domácí. Kategorii žen ovládl Holoubkov, stříbro braly Podmokly a bronz Zbiroh, jemuž jsme ale věnovali cenu útěchy,“ hlásil těškovský velitel Milan Dlouhý.

Ani nejstarší členové SDH nepamatovali, že by oslavu v minulosti provázela taková nepřízeň počasí. Nepřetržitý proud vody aktéři zvládli a v obřím stanu se mohli kolem poledne posilnit. Scénář doznal určitých změn, takže k pomníku obětí válek místo průvodu vyrazila avia s představiteli organizace. Následovala bilanční schůze, při níž byli oceněni Michal Mertl, Václav Vild mladší, Petr Opatrný a Tomáš Cink. Absolutorium ovšem zasluhují i ostatní nadšenci. Ve čtvrtek sekali trávník na hřišti do dvaadvaceti hodin. V pátek pro změnu stavěli se sousedy z Holoubkova plátěné přístřeší a dokončili parkoviště, které využijí především fotbalisté.

„Naši předchůdci stáli u kolébky sdružení v roce 1889. O pár měsíců později se dočkali první stříkačky a další získali v roce 1896. Je stále funkční, o čemž se mohli účastníci dnes přesvědčit. Motor Praga Picollo stroj přitom pohání dlouhých třiaosmdesát let,“ pochlubil se starosta sboru Václav Veverka.