Myslivci se vydali po ránu na naháňku černé zvěře a k lesu zamířili také sportovci. V areálu cyklistů Sparty Praha (sídlo má v Rokycanech) se uskutečnil čtvrtý ročník Tříkrálového běhu. Akce, která se týká lyžařů z řad profesionálů i amatérů a byla povýšena na okresní přebor!

Pečlivé přípravy (včetně strojově upravené trati) negativně ovlivnila obleva. A nejen teplé počasí poslal svatý Petr na nadšence. Ranní prudký déšť ještě více zkomplikoval situaci. „Zrušeny jsou dětské kategorie a závod dospělých se pojede jen na pět okruhů,“ uvedl organizátor Zdeněk Rubáš. Se sedmadvaceti muži se představily i dvě ženy a v jedenáct hodin zazněl za asistence televizních kamer startovní výstřel. Týkal se i tří domácích nadšenců, kteří se bez bázně a hany pustili do zápolení s trénovanými a lépe vybavenými soupeři. „Přece tu nemohou jezdit jen přespolní,“ smáli se Václav Vild s Petrem Opatrným, kteří zastupovali místní klub FC, respektive sbor dobrovolných hasičů.

Hned první kolo potvrdilo, že rozdíly budou mezi aktéry značné. O prvenství bojovali do posledních metrů Fabišovský s Provodem a mistrem Rokycanska je celkově osmý Dušan Mastný. Kompletní výsledky zveřejním ve sportovní příloze.