Hned dvě kola z deseti měla defekt a stroj musel do opravy. Komplikovaná byla skutečností, že duše nebyly na skladě. Během středy měla být rolba opravená.

Hasiči zasahovali u komína

Rokycansko – Zatímco téměř celý region v úterý večer klouzal, panoval na území okresu relativní klid. Pouze směna HZS Rokycany otevírala byt v ulici Dělostřelců a kolegové z Radnic v noci uhasili požár komína u bývalé Marily.

Patrioti zvolili kašnu v ulici Míru

Rokycany – Za motiv přání do roku 2021 si členové spolku Rokycanští patrioti vybrali středový sloupek kašny za školou v ulici Míru.

Osmiboké kamenné ohrazení kašny je pravděpodobně gotického původu. Sloup ukončený vázou je klasicistní z roku 1863. Končil zde původní městský vodovod zrušený ve 20. letech minulého století. Byl více než dva kilometry dlouhý a vedl až z rybníka Ježek. Kašna byla restaurována před dvanácti lety. Na sklonku minulého roku byla rovněž tato památka v centru města vánočně ozdobena a poutala patřičnou pozornost.

Bujesily
Jak se žije bez koronaviru? Čistí v Plzeňském kraj zůstávají jen Kamenec a Vísky

Hrádečtí opět půjčují knihy

Hrádek – Včera byla v bezkontaktním režimu zprovozněna knihovna v Hrádku. Publikace je nutné si předem objednat na č. 371 787 522 či knihovna@mestohradek.cz. Vracení knih zatím není možné a půjčky jsou prodlužované o dva měsíce. (hav)

Rokycanští pomohli krahujci

Sameček krahujce obecného se při pronásledování kořisti zamotal do plotu.

Šéf záchranné stanice živočichů v Rokycanech Pavel Moulis kvůli tomu vyrazil včera ráno do Oseka, aby ho vysvobodil. Opeřenec je zpět v přírodě a aktivisté ze zařízení si připsali další úspěšný zásah! Operují nejen na území Rokycanska, ale také u sousedů ve středních Čechách. Přesněji na Hořovicku a části Berounska.

Nejčastějšími případy jsou nyní cesty za zesláblými opeřenci. Řadí se mezi ně třeba poštolky obecné, což je nejběžnější tuzemský dravec.

Významným pomocníkem se stal Uno ze Záplav. Jedenáctiměsíční německý krátkosrstý ohař, který asistuje při vyhledávání zraněných živočichů.