Zdravý životní styl a zdravá planeta náleží mezi stěžejní témata dlouhodobého snažení, k němuž motivuje nejen své žáky. Od června vystoupala po žebříčku nominovaných na cenu EDUinu už do semifinále. Jedná se o ocenění pro inspirující pedagogy a průvodce vzděláváním. V duchu mezinárodní ceny Global Teacher Prize (pro mimořádného učitele planety) se letos uskutečňuje nultý ročník celonárodní varianty této ceny – Global Teacher Prize Czech Republic.

Důraz při výběru těch nejlepších je kladený nejen na odbornost, ale také angažovanost, zaujetí, mimoškolní aktivity a snahu o zvyšování prestiže učitelského povolání. Odborná porota během následujících čtrnácti dní navštíví semifinalisty v místech působiště a na základě hodnocení jejich práce v hodinách budou vybraní tři finalisté.

Slavnostní vyhlášen vítěze se uskuteční 25. září. Ke svému nominování Tláskalová uvedla: „V červnu mě Mgr. Jan Froněk Ph.D. z Centra pro demokratické učení nominoval na cenu a z EDUinu mě požádali, abych nominaci přijala. V srpnu jsem bylo informovaná o postupu mezi patnáct nejlepších uchazečů a nyní mě informovali, že jsem se dostala mezi sedmičku semifinalistů. V pátek mě ve škole navštíví komise a bude posuzovat.“

Ilustrační foto.
Školka v Čechově ulici funguje do 16 hodin