Předchozí
1 z 8
Další

V březnu začala několikrát avizovaná a posléze odložená rekonstrukce Jiráskovy ulice v Rokycanech. Investice za více než 100 milionů korun, na které se podílejí Rokycany a Správy a údržby silnic, přinese nejen opravu samotné dopravní tepny, ale také inženýrských sítí, chodníků, vznikne cyklostezka a nová parkovací místa. Hotovo má být v roce 2024.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Pokračovala oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Zvíkovci. Už v roce 2022 tu během prací byl nalezen vzácný kancionál, zápis o jeho věnování učinil v roce 1833 farář Václav Krolmus. Letos tu badatelé odhalili dosud neznámou kryptu v podzemí kostela.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

V Břasích vznikla železniční stanice. Rodinný tým Mikudíků přitom během necelých tří let odvedl obrovské penzum práce. Nejdříve byly na řadě terénní úpravy s vykácením náletových dřevin. Následovala stavba budovy, která vznikla z vyřazené montážní buňky, dovezené z Ejpovic. Stylová stanice se podobá skutečným nádražním domkům. Je propracována do nejmenších detailů včetně interiéru s dobovým stolem a telefonem nebo venkovních cedulí. Vzniklo u ní i malé kolejiště, které se bude ještě rozšiřovat.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Mirošov na Rokycansku se pyšní staronovou dominantou v centru města. Radnice byla původně postavená v roce 1883, a to v klasicistním slohu. Letos byla dokončena její generální oprava trvající zhruba patnáct měsíců a s náklady bezmála třicet milionů korun.

Rekonstruovaná radnice v MirošověRekonstruovaná radnice v MirošověZdroj: Stavba roku Plzeňského kraje

V bývalém loveckém zámečku Tři Trubky se otevřel Dům přírody Brd. Ikonický areál se tak stal pomyslnou bránou pro vstup do chráněné krajinné oblasti. Interaktivní expozice umístěné v bývalých hospodářských staveních nabízejí návštěvníkům kompletní informace o brdské přírodě, jejích obyvatelích i významných turistických cílech. Zájemci mohou využít také kapacitu jedenácti lůžek v pěti stylových pokojích, a to v rekonstruovaném objektu hájenky.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

V Oseku byla zahájena stavba silnice, která napojí severní Rokycansko na dálnici D5. Trasa bude vedena severojižním směrem, převážně nezastavěným územím na orné půdě, trvalých travních porostech a dalších plochách. Končit má severně od Oseku v blízkosti rozhraní katastru s Březinou. Součástí stavby bude kromě hlavní trasy nové napojení stávajících komunikací úrovňovým křížením. Dále most přes Voldušský potok, lávka a stezka pro pěší a cyklisty i přeložky inženýrských sítí. Hotovo má být v roce 2026.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

U Mýta se rýsuje nový kruhový objezd, který přispěje k vyšší bezpečnosti a poskytne i vhodnější vjezd do průmyslové zóny. Vyroste u něj provozovna rychlého občerstvení McDonald´s a supermarket. Hotovo má být na jaře 2024.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Dvě obří haly vyrostly u výjezdu z Litohlavské ulice v Rokycanech, v místech, která dřív připomínala spíše měsíční krajinu. Jednou z nich je Arete park na dohled od D5, patří společnosti Raben Group, která zde má moderní logistické depo. Velkým i menším firmám odtud zpřístupňuje všechny kouty České republiky a k tomu dalších čtrnáct zemí starého kontinentu.

Obří hala na okraji Rokycan doplňuje nabídku šesti eurohubů na starém kontinentuObří hala na okraji Rokycan doplňuje nabídku šesti eurohubů na starém kontinentuZdroj: Deník/Václav Havránek