STRAŠICE – Oblíbený televizní pořad Toulavá kamera se v neděli 14. ledna po 10. hodině týká ikonické stavby poblíž Strašic. Štáb České televize navštívil Dům přírody, který je součástí loveckého zámečku Tři Trubky. Zamířil také do jedné z nejmenších vodních elektráren v Brdech, jež kdysi zásobovala šlechtické sídlo elektrickou energií.

Podívejte se na slavností otevření Domu přírody Brd v srpnu 2023:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

ROKYCANY – Sobotní Den otevřených dveří v gymnáziu a SOŠ Rokycany je spojený s projektem Dobrovolnictví v Plzeňském kraji. Jeho součástí budou od 9 do 13 hodin prezentace příkladů úspěšných pořadů, osobní příběhy mladých lidí z řad studentů nejen G+SOŠ Rokycany a prostor bude vyhrazen i pro vzájemnou výměnu zkušeností.

VOLDUCHYZahrádkáři a pěstitelé z organizace ve Volduchách se starají o své nástupce. A vyhlašují nyní nábor dětí od sedmi let výš. Kluci i děvčata jsou zváni na pravidelné úterní schůzky (od 17 do 19 hodin) s vidinou zajímavých výletů a poznáváním přírody. Kontaktovat lze Zoltána Polgára (telefon 776 541 614) nebo Aleše Rybu (728 881 683).

Podívejte se na letní posezení kroužku Mladý zahrádkář v červenci 2023:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

LHOTKA U RADNIC – Úvodní letošní jednání zastupitelstva je přichystané na pondělí 15. ledna. Zvolení obyvatelé Lhotky i další spoluobčané se sejdou po setmění, aby vyslechli informace o zůstatku obce na účtech nebo kontrolních odběrech vody.