Na rozdíl od minulého roku se tak mohla opět Tříkrálová sbírka uskutečnit přímo zazvoněním v domácnostech. „Což pochopitelně vítáme, neboť v roce 2020 jsme takhle vybrali přes 42 tisíc korun. Loni, když to bylo formou on-line, šlo o pouhých pět tisíc,“ konstatoval koordinátor charitativního projektu v městečku Václav Suda. Manželka Marie se postarala o občerstvení dobrovolníků a ti vyrazili s kulisou sněhových vloček.

Skupinek bylo devět. Každá s vedoucím a přesně určeným rajonem. Ryze dámskou sestavu, která se pohybovala pod radnickým nádražím, tvořily zmíněná Marie Sudová, Sofinka ze 4. třídy, o dva roky starší Lucka, a ta hlídala tříletou sestřičku Magdalenku. „Nohy mne zatím vůbec nebolí,“ tvrdil rezolutně nejmladší účastník sbírky. Děvčata mohutně zpívala o Třech králích, ovšem v jednom starším oprýskaném objektu jim vůbec neotevřeli. Což byla naštěstí výjimka, neboť zapečetěná kasička se plnila bankovkami i mincemi rychle. Dárci obdrželi klasický pozdrav na dveře, trošku cukru a výtvarné přáníčko od školáků. Jenže po těch se zaprášilo nejdřív.

Tomáš T., obžalovaný z týrání osoby žijící ve společném obydlí, u klatovského soudu.
Bylo to peklo, popsala žena soužití s tyranem. Bil ji do krve, hlídal

V rozkopaném centru Radnic (průtah už měl být hotový na konci 2021) úřadovali starší kluci z oddílů Jestřáb a Lví srdce. Tomáš zvonil, Pavel inkasoval a na dění dohlížel Martin, který už je členem týmu vedoucích s označením Wombat. „Právě to je na radnické tradici úžasné. Před více než dvaceti lety začínali nynější spolupracovníci jako stateční výběrčí,“ usmíval se Suda.

Po necelých třech hodinách okruh Radnicemi vrcholil. Úředně zavřené pokladničky jsou pečlivě střežené a v pondělí odpoledne dojde pod dohledem představitelů města na sčítání. Část výtěžku je určena pro Domov sociálních služeb v nedalekém Liblíně.