Koledníci se do ulic vydali v sobotu. Sbírka se uskutečnila poosmnácté, pravidelně se koná od roku 2002. Pod záštitou městského úřadu a římskokatolické farnosti se do deštivého odpoledne vydalo 36 koledníků rozdělených do deseti skupin.
Převážná část z nich pocházela z místního oddílu Junáka – Omaha. „Mnozí dnešní vedoucí začínali před lety jako malí koledníci, a tak město i jeho obyvatele a jejich ochotu přispět na dobrou věc již znají. Dopředu proto nechyběly ani žertovné sázky na to, kde se po zazvonění jen zahoupe záclona. Kdo si jejich koledu vyslechne, aby jim oznámil, že na takové věci nepřispívá, a kdo naopak bude jejich příchodem potěšený a kromě příspěvku do kasičky odmění i malé koledníky nějakou sladkostí,“ sdělil mimo jiné za pořadatele koordinátor dění Václav Suda.

ROZDÍLNÉ PŘÍJETÍ

Koledníci brali svoji roli zodpovědně, nevynechali ani restaurace. Přijetí bylo ovšem rozdílné. „Zatímco hned proti faře byli mile přivítáni a příspěvku se dočkali nejen od obsluhy, ale i hostů, o několik domů dál narazili na nepochopení,“ prozradil organizátor.

Všem, kteří se do akce zapojili a umějí myslet na druhé, patří velký dík. Jak dárcům, tak koledníkům. Výtěžek letošní sbírky v Radnicích je opět zčásti určený pro Domov sociálních služeb v Liblíně, kde žijí také místní senioři.