Z našeho okresu se slavnostního aktu zúčastnilo trio žen. Bývalá ředitelka ZŠ Mlečice Marie Pražská (fungovala tu čtrnáct let) a zhruba stejně tak dlouho byla v čele zbirožské devítiletky Květuše Horáková. Pamětní list převzala rovněž vychovatelka holoubkovské školy Alena Kalousová.

MÝTO - Pod názvem 5osý veletrh se od včerejška do čtvrtka 31. března koná v sídle společnosti TGS na okraji Mýta významná výstava s doprovodnou konferencí. Na ploše i v odborném programu provede návštěvníka specifickým procesem technické přípravy výroby a samotného obrábění v pěti osách. Představuje se dvacet tuzemských i zahraničních firem a dnes vystoupí třeba ekonom Kovanda nebo senátor Fischer.

ROKYCANSKO - Pondělní odpoledne bylo pro hasiče hektické. Zbirožskou jednotku zaměstnala olejová skvrna, táhnoucí se od křižovatky ve městě až ke Zbirovii. Rokycanští profesionálové i kolegové z SDH Hrádek, Mirošov a Kamenný Újezd krotili plameny v lesním porostu na jihu okresu a Hrádečtí pak zasahovali také doma.

VESELÁ - Projednání žádosti o dotaci na zajištění dopravní obslužnosti se budou dnes věnovat zastupitelé Veselé. Sejdou se na osmnáctou hodinu v sídle úřadu. Kromě toho posoudí smlouvu s energetickou společností a studii na revitalizaci Hořejšího rybníka.

Ilustrační foto
Ukrajinská maminka rodila v Plzni, přivedla na svět Sofinku